Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


bfh:redeem-code

Redeem Code

Redeem kód by se dal chápat jako dárkový poukaz, který se obyčejně vydává k různým novinkám nebo událostem ve hře Battlefield Heroes. Držitel platného Redeem kódu si za něj může vyzvednout na webu hry „dárek“. Systém Redeem kódů je ve hře už od uzavřené Betaverze.

Platnost a omezení Redeem kódů

Hlavní omezení Redeem kódů je to, že každý kód lze použít pouze jednou na jeden účet. Kódy však mohou (ale nemusejí) mít jedno z dalších omezení. První omezení je na celkový počet použití, kdy se po určitém počtu použití kód stává neplatným. Druhý typ omezení je platnost do určitého data a času, kdy se stává neplatným po uplynutí toho data a času (nezáleží však, kolikrát byl do té doby použit). Tyto dva druhy omezení mohou být i zkombinované. V takovém případě kód platí do určitého data a času a zároveň nesmí být použit vícekrát než je stanoveno společností Electronic Arts, který kód vydala. Informace o omezeních bývají zpravidla zveřejněny zároveň s Redeem kódy. Poslední typ omezení může být na určité povolání. Tedy může být vydán Redeem kód, který je možné použít například pouze na commando, protože jako dárek je tam nůž na omezenou dobu.

Co za Redeem kód dostanu

Z Redeem kódu můžete dostat prakticky cokoli, co lze ve hře koupit. Nejčastěji však můžete z Redeem kódu získat různé Widgety nebo oblečení a to jak natrvalo, tak na omezenou dobu. Je sice možné získat i zbraň, ale zpravidla jen na dobu omezenou (tedy na vyzkoušení). S Redeem kódem, kde by byla zbraň natrvalo, jsem se ještě nesetkal. V jednom kódu se může skrývat více různých věcí jako např. určitý počet použití nějakého Widgetu a nějaké oblečení natrvalo. Někdy se vydávají dva Redeem kódy současně a to se stejným dárkem pro každou frakci.

Jak lze Redeem kód získat

Redeem kódy zveřejňuje výhradně společnost Electronic Arts a to nejčastěji prostřednictvím sociálních sítích Facebook a Twitter nebo prostřednictvím e-mailového newsletteru, ke kterému mohou být hráči přihlášeni. Nepříjemnou skutečností je však to, že u Česka a Slovenska je menší pravděpodobnost, že přijde Redeem kód na e-mail než u jiných větších zemí, kde je více aktivních hráčů (toto je neoficiální informace, založená na pozorování). Ke sběru Redeem kódů byla založena i neoficiální Facebook stránka Play4Free Redeem Codes, kde zakladatel hlídá různé zdroje Redeem kódů pro všechny Play4Free hry a zveřejňuje je tam.

Redeem kódy v komunitě CS-Heroes

Komunita CS-Heroes se samozřejmě snaží získávat všechny Redeem kódy do hry Battlefield Heroes a tyto kódy chodí všem členům komunity přímo na e-mail, formou komunitního e-mailového newsletteru.

Jak lze Redeem kód použít

Máte-li platný Redeem kód, použít ho můžete na webu http://www.battlefieldheroes.com. Nejdříve se přihlaste na účet, na který chcete kód použít a potom vyberte položku Redeem Code v sekci Store úplně vpravo v hlavní nabídce, čímž dojde k přesměrování na stránku pro použití kódu. Do textového pole vložte kód a odešlete tlačítkem Redeem Code. Poté už jen vyberte postavu, na kterou chcete věci dostat a výběr potvrďte.

Formát kódu

Všechny Redeem kódy do hry Battlefield Heroes mají stejný formát. Každý Redeem kód se skládá z celkem devatenácti znaků, které jsou rozděleny do čtyř částí oddělených pomlčkou pro jednodušší pamatování nebo snazší přepisování. Každá ze čtyř částí se skládá ze čtyř znaků, což jsou písmena anglické abecedy (tedy písmena A až Z bez českého písmena „Ch“ a bez diakritiky) nebo číslice v rozsahu 0 až 9. Kódy se vždy uvádí s velkými písmeny (tzn. verzálkami), ale fungují i když se do systému zadají s malými písmeny (tzn. minusky) nebo i kombinací malých a velkých písmen. Pozn.: Stejný formát Redeem kódů je použit i ve hře Battlefield Play4Free

Ukázka platného (ale již nefunkčního) Redeem kódu: 8T2Y-C7ME-RP9V-X6R5

Regulární výraz pro Redeem kód

Díky pevnému formátu Redeem kódu je možné snadno sestrojit Regulární výraz, který formátu kódu vyhovuje a může sloužit např. pro vyhledávání a zvýrazňování kódů v delších textech a pro jejich validaci.

- Jednoduše zapsaný regulární výraz by mohl vypadat například takto:
^[a-zA-Z0-9]{4}-[a-zA-Z0-9]{4}-[a-zA-Z0-9]{4}-[a-zA-Z0-9]{4}$

- Lepší, ale složitější zápis by byl například takto:
/^(?:[a-z\d]{4}-){3}[a-z\n]{4}$/i

bfh/redeem-code.txt · Poslední úprava: 30.04.2016 (11:50) (upraveno mimo DokuWiki)