Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


dr-pepper

Dr Pepper

Dr Pepper je v USA velmi populární nealkoholický nápoj, prodávaný společností Cadbury Schweppes Americas Beverages (dále jen CSAB), která patří společnosti Cadbury Schweppes. Ústředí CSAB sídlí v Dallasu v americkém státě Texas. V mimoamerických zemích je obchodní známka většinou držena firmou Coca-Cola Company.

Dr Pepper nápoje existují v mnoha příchutích včetně dietních verzí. Některé příchutě se však vyráběly pouze omezenou dobu. Oficiálně je nápoj složen ze 23 unikátních příchutí, ale jednoznačně převládá třešňová chuť.Dr Pepper nápoj v Česku a na Slovensku

Dr Pepper nápoj je možné sehnat i v Česku a na Slovensku, ale bohužel pouze v jeho základní příchuti. Jiné příchutě ani dietní verze se u nás neprodávají. Stejně tak kódy (viz níže) na víčkách nebo etiketách byste hledali marně. V České republice je Dr Pepper vyráběn společností PEPSICO CZ s.r.o.. V devadesátých letech byl nějakou dobu běžně k dostání ve 2l PET lahvi, pak ale z řetězců zmizel a řadu let se prodával pouze na několika místech v republice. Od dubna 2011 se ale v některých řetězcích opět začal prodávat.

O Dr Pepper nápoji existuje jediná česká fan-stránka, kterou najdete na adrese drpepper.unas.cz. Na této stránce se můžete dočíst mnoho zajímavých informací včetně seznamu prodejních míst v Česku.

Dr Pepper & Electronic Arts

Výrobce tohoto nápoje uzavřel v roce 2010 (neověřená informace) se společností Electronic Arts partnerskou smlouvu o vzájemné propagaci svých produktů. Tato smlouva byla platná do konce ledna roku 2012. V USA můžete najít pod víčkem nápoje nebo na etiketě kód, díky kterému můžete získat různé výhody. Díky smlouvě mezi společnostmi bylo možné v období mezi lety 2010 a 2012 využít výhody i v následujících hrách od EA:

Dr Pepper & Battlefield Heroes

Za kódy z nápoje bylo možné si z Internetu stáhnout různé wallpapery (pozadí na plochu) na motivy Battlefield Heroes, ale také speciální Dr Pepper sety / outfity do hry Battlefield Heroes. Všech osm setů bylo vydáno již v roce 2010.

Dr Pepper & CS-Heroes

Přestože v Česku a na Slovensku nebyly Dr Pepper kódy součástí nápojů, bylo možné je sehnat a to nákupem z USA (nejčastěji pomocí eBay). Komunitě CS-Heroes se tyto kódy povedlo několikrát nakoupit z USA, které potom bylo možné od komunity odkupovat. O Dr Pepper kódy se pořádali i různé soutěže, kde je bylo možné vyhrát.

Cena jednoho Dr Pepper kódu byla závislá na pořizovací ceně, ale většinu času byla cena 20,- Kč (nejvyšší cena byla 25,- Kč). Byl to nejlevnější způsob, jak pořídit kompletní oblečení do hry.

Dr Pepper kód

Všechny Dr Pepper kódy bylo možné použít pouze jednou, tedy z každého kódu byla jen jedna výhoda (např. jeden Dr Pepper set). Po použití byl kód zcela bezcenný. Kódy měly pevný formát. Všechny se skládali z dvanácti znaků, kde byl každý znak písmeno anglické abecedy (tedy písmena A až Z bez českého písmena „Ch“ a bez diakritiky) nebo číslice v rozsahu 0 až 9.

Ukázka platného (ale již nefunkčního) Dr Pepper kódu: H6P1BALH1AED

Regulární výraz pro Dr Pepper kód

Díky pevnému formátu Dr Pepper kódu je možné snadno sestrojit Regulární výraz, který formátu kódu vyhovuje a může sloužit např. pro vyhledávání a zvýrazňování kódů v delších textech a pro jejich validaci.

Regulární výraz může vypadat například takto: /^[a-z\d]{12}$/i

dr-pepper.txt · Poslední úprava: 30.04.2016 (11:45) (upraveno mimo DokuWiki)