Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


punkbuster

PunkBuster

PunkBuster (zkráceně jen PB), je anti-cheat software vyvíjený společností Even Balance. Jeho hlavním účelem je tedy odhalování podvodného software a podvodného jednání hráčů při hraní online her. Je implementovaný do některých multiplayerových her, ve kterých dokáže detekovat různé druhy cheatů a hacků.

Pracuje v online režimu a to na principu klient-server. V počítači klienta (hráče) opakovaně kontroluje soubory používané k online hře (v rozmezí od 20 do 500 sekund). Pokud najde nějakou nesrovnalost, porovná ji s centrální databází a pokud v záznamech známých cheatů a hacků najde shodu, odpojí klienta od herního serveru, přičemž mu zobrazí důvod odpojení. Pokud se jedná o opravitelnou chybu, stačí příčinu odstranit a PunkBuster dále tuto chybu nezobrazuje a hráče už od herního serveru neodpojuje.

Problémy a chyby

V některých hrách způsobuje PunkBuster různé problémy a chyby. Může být v konfliktu s jiným procesem na pozadí, může být problém v zabezpečení systému Windows, popř. se může jednat třeba o makra, která můžete používat k ovládání myši nebo klávesnice. Potíže může způsobovat i jiný software zasahující do prostředí hry (např. zobrazující počet FPS nebo jiných informací), nebo se může jednat o neaktualizovaného PunkBuster klienta.

Pokud chcete najít příčinu proč vás PunkBuster ze hry odpojuje, je potřeba znát chybovou hlášku, za co byl hráč odpojen. Tato hláška je obvykle zobrazena těsně před odpojením hráče.

Máte-li tedy s některou hrou problémy, které souvisejí s PunkBusterem, je dobré si PunkBuster zaktualizovat. Nepomůže-li aktualizace, můžete se zkusit podívat na popis některých PunkBuster chyb a jejich řešení. Pokud nepomůže ani to, můžete se zkusit obrátit na Even Balance nebo na autora hry.

Hry, podporující PunkBuster

punkbuster.txt · Poslední úprava: 30.04.2016 (11:45) (upraveno mimo DokuWiki)