Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


punkbuster:chyby

PunkBuster chyby

Pokud řešíte nějakou chybu související s PunkBusterem, je nejdůležitější si PunkBuster nejdříve zaktualizovat.

Service comunication failure PnkBstrA.exe / PnkBstrB.exe

Tato zpráva indikuje, že je ve vašem počítači blokována služba PnkBstrA.exe nebo PnkBstrB.exe. Tyto služby jsou však nutné pro správnou práci PunkBusteru. Odblokovat je můžete pomocí programu pbsvc.exe (po stažení soubor spusťte a vyberte možnost Install/Reinstall PunkBuster Service). Pokud máte Windows Vista nebo Windows 7, spouštějte soubor jako správce počítače (klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Spustit jako správce). Pokud vám tento soubor nepomohl, povypínejte zabezpečení počítače jako je firewall, antivirus, antispyware atp. Jestli máte Windows Vista nebo Windows 7, spouštějte hru jako správce počítače.

Inadequate O/S Privileges (Insufficient O/S Privileges)

Zajistěte, abyste hráli pod správcovským (administrátorským) účtem uživatele systému Windows. Pokud takový účet nemáte, požádejte správce počítače, ať vám tento účet vytvoří (Ovládací panely ⇒ Uživatelské účty). Pokud máte Windows Vista nebo Windows 7, spouštějte hru jako správce počítače (klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Spustit jako správce). Problém s právy může způsobovat také virus, proto je dobré otestovat počítač na přítomnost škodlivého softwaru.

Blocked O/S Privileges

V tomto případě jsou nějak blokována práva správce počítače (administrátora). Pravděpodobná příčina je nejspíše software zabezpečení. Povypínejte zabezpečení počítače jako je firewall, antivirus, antispyware atp. Jestli máte Windows Vista nebo Windows 7, spouštějte hru jako správce počítače (klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Spustit jako správce). Vylučovací metodou můžete odhalit který z programů způsobuje problém a udělit v něm výjimku pro hru.

Dissallowed program drivers

Tato hláška indikuje, že PunkBuster neakceptuje nějaký software ve vašem počítači a požaduje jeho zastavení nebo odstranění. Nejčastěji se jedná o software podobný tomuto:

 • Software na měření počtu snímků (FPS)
 • Makra klávesnice a myši pro vlastní úpravu možností ovládání
 • Různé kodeky a emulátory
 • Viry a spyware
 • Ovladače přídavných zařízení (telefon, fotoaparát atp.)

Doporučujeme odinstalovat nebo deaktivovat software který spadá do výše uvedených kategorií a otestovat počítač na viry a spyware. Dále vyzkoušejte omezit procesy běžící na pozadí deaktivací úloh aktivovaných po spuštění Windows. Vyvolejte okno pro rychlé spuštění stisknutím klávesy Windows společně s klávesou R (Win+R), napište msconfig a klikněte na OK. V novém okně pak přejděte na záložku Po spuštění, kde tlačítkem Zakázat zakažte úlohy a procesy, které nejsou pro běh systému nutné. Aby se změny projevily, restartuje počítač.

Pozn.: Vybrané úlohy, u kterých si přejete jejich automatické spuštění po startu počítače, můžete na stejném místě aktivovat zaškrtnutím označovacího políčka vedle žádané úlohy.

Při této chybě se ale může také jednat o problém s ovládači grafické karty. Proto zkuste jinou verzi ovladačů. Nejčastější výrobci grafických čipsetů poskytují ovládače ke stažení na stránkách:

Nezapomeňte ani na aktualizaci PunkBusteru, která vám také může pomoci problém vyřešit.

Error loading pbcl [číslo]

Aktualizujte PunkBuster. Pokud se s tímto problémem setkáváte pouze na některých serverech, problém je asi v neaktuální verzi PunkBusteru. V takovém případě vám nezbude než na těchto serverech nehrát.

Losing Key Packets / No packet flow / Corrupted packet flow

Je více možností, které mohou tento problém způsobovat:

 • PunkBuster není aktuální - aktualizujte jej.
 • Absence nezbytných služeb PunkBusteru. Stáhněte si soubor programu ''pbsvc.exe'' (po stažení soubor spusťte a vyberte možnost Install/Reinstall PunkBuster Service). Pokud máte Windows Vista nebo Windows 7, spouštějte soubor jako správce počítače (klikněte na soubor pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Spustit jako správce).
 • Zabezpečení – povypínejte zabezpečení počítače jako je firewall, antivirus, antispyware atp.
 • Procesy na pozadí – deaktivujte úlohy inicializované při spuštění Windows: Vyvolejte okno pro rychlé spuštění stisknutím klávesy Windows společně s klávesou R (Win+R), napište msconfig a klikněte na OK. V novém okně pak přejděte na záložku Po spuštění, kde tlačítkem Zakázat zakažte úlohy a procesy, které nejsou pro běh systému nutné. Aby se změny projevily, restartuje počítač.
  Pozn.: Vybrané úlohy, u kterých si přejete jejich automatické spuštění po startu počítače, můžete na stejném místě aktivovat zaškrtnutím označovacího políčka vedle žádané úlohy.
 • Viry a spyware – otestujte svůj počítač na škodlivý software
 • Porty na routeru – pokud jste k Internetu připojeni pomocí routeru, ujistěte se, že router umožňuje komunikaci na portech, které jsou vyžadovány hrou. Můžete to udělat nastavením DMZ, nebo směrováním komunikace na daných portech na IP adresu vašeho počítače. Seznam těchto portů by měl být uveden v manuálu hry, nebo v souboru čtimne.txt (readme.txt).
  Pozn.: Pokud nemáte veřejnou IP adresu, do internetu budete pravděpodobně připojeni prostřednictvím zařízení, jehož správu obstarává poskytovatel internetu. K problému může docházet i na tomto zařízení. V takovém případe je potřeba poskytovatele internetu kontaktovat.
 • Nízká nebo kolísavá kvalita internetového připojení – tato vlastnost je nejčastější u bezdrátového připojení typu Wi-Fi. V takovém případě je potřeba nápravu požadovat u poskytovatele internetu, nebo zvážit jeho změnu.

Violation (Ignoring Queries) #9006

Jako nejčastější příčina tohoto problému se uvádí program RamDiskXP (program pro virtualizaci části RAM jako harddisku), TrueCrypt (kryptovací program) a jiné programy plnící tyto funkce. Doporučujeme tyto programy odinstalovat, aktualizovat PunkBuster a vyzkoušet hru znovu. Vydavatel PunkBusteru při této chybě také doporučuje zkontrolovat, jestli máte nainstalované nejnovější systémové aktualizace. Jestli jste uživatel systému Windows Vista nebo Windows 7, vyzkoušejte hru spustit v režimu kompatibility s Windows XP (pravým tlačítkem myši klikněte na ikonu hry ⇒ vyberte Vlastnosti ⇒ záložka Kompatibilita). Při tomto problému je také dobré otestovat počítač na viry a spyware.

High average ping of [číslo]

Při tomto problému jako první věc vyzkoušejte aktualizovat PunkBuster. Pokud se váš ping nezlepší ani potom, doporučujeme vyzkoušet připojovat se na jiné herní servery (Na některé servery můžete mít lepší ping než na jiné. Některé servery navíc nemají tak přísný limit na velikost pingu). Pro dosažení co nejmenší hodnoty pingu, následujte prosím tyto rady:

 • Před hraním vypněte komunikátory (Skype, ICQ atp.), programy na sdílení souborů (Direct Connect, Torrent atp.) a další klientské programy (FTP, SSH a jiné síťové relace) a další software vytěžující Internetové spojení. Při hraní nestahujte z internetu žádné soubory.
 • Udržujte počítač čistý od virů a spyware
 • Pokud je počítač v síti LAN společně s dalšími počítači, v čase hraní omezte použití Internetu na jiných počítačích, nebo omezte čas hraní po Internetu pouze na chvíle, kdy nejsou jiné počítače používané.

Hlavním činitelem kvality internetového připojení je úroveň kvality, kterou vám dodá poskytovatel Internetu. Pro online hraní je nejméně vhodné Wi-Fi připojení. Pokud se vám nedaří dosáhnout potřebné kvality dodržováním výše uvedených úkonů, je potřeba nápravu požadovat u poskytovatele Internetu, nebo zvážit jeho změnu.

Memory file corrupted

Obvyklou příčinou tohoto problému je pozměnění hry neoficiálním obsahem, např. když použijete tzv. NO-CD Crack, doinstalujete neoficiální MOD, nebo jiný obsah, který nepochází od výrobce hry. Pokud jste takto zasáhli do herních dat, vraťte prosím změny zpět a vyzkoušejte hru znovu. Pro navrácení hry do originálního stavu může být potřeba hru přeinstalovat. Dále může být problém způsoben jiným programem zasahujícím do prostředí hry, jako jsou např. utility pro měření počtu snímků (FPS) ve hře. V takovém případe doporučujeme zasahující program deaktivovat nebo odinstalovat a omezit procesy běžící na pozadí deaktivací úloh aktivovaných po spuštění Windows: Vyvolejte okno pro rychlé spuštění stisknutím klávesy Windows společně s klávesou R (Win+R), napište msconfig a klikněte na OK. V novém okně pak přejděte na záložku Po spuštění, kde tlačítkem Zakázat zakažte úlohy a procesy, které nejsou pro běh systému nutné. Aby se změny projevily, restartuje počítač.
Pozn.: Vybrané úlohy, u kterých si přejete jejich automatické spuštění po startu počítače, můžete na stejném místě aktivovat zaškrtnutím označovacího políčka vedle žádané úlohy.

Jestliže tyto rady nepomohly, otestuje prosím počítač na viry a spyware, protože i to může být původcem těchto potíží.

Global GUID ban

Jedná se o zákaz hraní na všech serverech chráněných PunkBusterem, který se váže na CD-klíč. Tento zákaz je udělen na základe usvědčení z použití zakázaných technik na serverech chráněných PunkBusterem. Jediný, na koho se v této situaci můžete obrátit a kdo vám bude schopen poskytnout více podrobností k vašemu případu, je podpora vydavatele PunkBusteru na stránkách evenbalance.com.

punkbuster/chyby.txt · Poslední úprava: 30.04.2016 (11:50) (upraveno mimo DokuWiki)